18 narzędzi ułatwiających pracę i organizację czasu

Moje życie było totalnym chaosem, jednak zawsze pomagałam sobie pewnymi narzędziami w organizacji czasu, którego nigdy nie miałam, to znaczy miałam, ale uważałam, że go nie mam. Jak efektywnie zarządzać swoim czasem? Zobacz 18 narzędzi ułatwiających pracę i organizację czasu.

O czym jest e-book 18 narzędzi ułatwiających pracę i organizację czasu?

W poniższym pliku opisuję tylko cześć narzędzi, z których korzystam w codziennej pracy zawodowej, w życiu codziennym czy pracy na blogu, przy podcaście, jeżeli nie masz trudność z używaniem, któregoś z narzędzi daj mi znać, przygotuję dla Ciebie darmowy Webinar na ten temat.

18 narzędzi ułatwiających organizację czasu

Posiadanie samego narzędzia nie wystarczy, każdy wie, do czego jest młotek, czy miernik prądu, ale nie każdy wie jak dobrze go używać, podobnie jest z narzędziami, które wypisałam w powyższym pliku.

Jak działać efektywnie?

Jest wiele tricków i pomysłów jak przy ich pomocy działać efektywnie, planować dobrze swój czas, tak, by zobaczyć, ile tak naprawdę czasu marnujemy.

Przeczytaj także: Czy stoicyzm pomaga radzić sobie ze złem tego świata?

Podam Ci przykład, program do obróbki muzyki, czy chociażby notes papierowy, to pierwsze możesz zoptymalizować tak, by działać na samych skrótach i jak najszybciej osiągnąć oczekiwany cel, bez klikania myszką, w zbyt wiele funkcji, to  drugie niby proste, każdy potrafi pisać, ale tworzenie Bullet Journal, czy zwykłej listy w odpowiednich kategoriach dużo łatwiej i rozsądniej pomaga zarządzać Twoim czasem.

Dziś zaczniemy tylko od wypisania, kilku wspaniałych narzędzi, które pomagają mi panować nad finansami, obrabiać szybko podcasty, planować pracę nad blogiem i przyszłą książką ( może kiedyś ją opublikuję) a także, uczyć się estymacji czasu, jaki potrzebuję na konkretne zadanie, by w przyszłości planować jeszcze lepiej.

 

Wiem, że życie według listy i schematu może być dla wielu męczące, jednak w dzisiejszym świecie istnieje tak wiele rozpraszaczy, że ciężko się zorganizować.

W moim przypadku bez planu, nie działa nic.

 

18 narzędzi ułatwiających organizację czasu

Pracuje dla zwierząt, chcę jak najwięcej i jak najlepiej poświęcać czas na tę pracę, ale mam także swoje zwierzęta, ogród, bloga i podcast, to wszystko wymaga planu, uporządkowania.

Nie mówiąc już o czasie na relaks i odpoczynek, czasami po prostu o tym zapominamy, a zmęczony organizm, to nieefektywna praca. Tak więc, jeżeli chcesz się zorganizować, albo spróbować chociaż, zaplanować trochę swoich prac, pobierz 18 narzędzi organizujących czas.

Agnieszka
Agnieszka

W wolnych chwilach rozmyślam jak zmienić świat na lepszy, poszukując magii człowieczeństwa. Uwielbiam czytać książki i prowadzić działania na rzecz zwierząt. Nie potrafię zupełnie pisać o sobie, wolę o innych.

Artykuły: 272

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.