Dlaczego nie powinniśmy jeść owadów?

W najnowszym podcaście opowiadam o tym, czy owady czują ból, o nowym trendzie a może starym już, etnomofagii oraz odpowiadam na pytanie, dlaczego nie powinniśmy jeść owadów. Więcej możecie przeczytać we wpisie: Czy owady czują ból?

Zapraszam do zapoznania się z pojęciem subiektywnego doświadczenia i zastanowienia się, czy jeżeli nie wiemy, jak owady odczuwają ból, to daje to nam i tak prawo do wykorzystywania lub krzywdzenia ich?

Dlaczego nie powinniśmy jeść owadów?
Dlaczego nie powinniśmy jeść owadów?

Dlaczego białko z owadów może być bardziej ekologiczne? Dlaczego hodowla przemysłowa owadów, może być dla nas zagrożeniem, o tym wszystkim w podcaście, słuchajcie.

Podoba Ci się to co robię? Zostań moją patronką: https://patronite.pl/hodowlaslow

Dlaczego nie powinniśmy jeść owadów?

Kwestia odczuwania bólu i cierpienia wśród owadów i innych bezkręgowców nie zajmuje zbyt wielkiego miejsca w literaturze, może dlatego pozyskiwanie białka z owadów stało się ostatnio tak popularne. Czy jako ludzie mamy prawo porównywać skalę cierpienia świerszcza i krowy? Czy mamy prawo tworzyć kolejne hale produkcyjne, wykorzystujące owady, jako pokarm? O tym wszystkim w podcaście.

Dlaczego nie powinniśmy jeść owadów?

Jeżeli interesują Cię inne małe istoty, polecam dwa inne wpisy o dżdżownicach:

  1. Przeczytaj także: Dlaczego kompostowanie jest sztuką?
  2. 10 interesujących faktów o dżdżownicach

Bądź z moim podcastem na bieżąco, zasubskrybuj kanał, doda do ulubionych na czytniku i zostaw mi ocenę tu: https://www.podchaser.com/podcasts/hodowla-slow-jak-zyc-etycznie-1201551

Written by

Agnieszka

279 Posts

W wolnych chwilach rozmyślam jak zmienić świat na lepszy, poszukując magii człowieczeństwa. Uwielbiam czytać książki i prowadzić działania na rzecz zwierząt. Nie potrafię zupełnie pisać o sobie, wolę o innych.
View all posts