O poszukiwaniu spokoju

W najnowszym odcinku opowiadamy o tym, jak nie zwariować podczas śledzenia informacji z wojny w Ukrainie. Pierwszy tydzień zapewne był dla wszystkich ogromnym szokiem, zapewne tak jak my, nie mogłeś/aś spokojnie spać. Złapałyśmy się na skrollowaniu mediów w poszukiwaniu wszelkich informacji, pisałyśmy do znajomych w Ukrainie, oferując im nasz dom i pomoc.

To wszystko nas mocno wypaliło. Pomimo iż nie pomagałyśmy fizycznie, nie nadstawiałyśmy karku w obliczu wojny, stresowałyśmy się bardzo. Wierzę, że ty też mogłeś/aś tak mieć. Dlatego w dalszej części podcastu opowiadamy o naszych sposobach na relaks. I o tym jakich podcastów słuchamy, aby się zrelaksować.

Obiecałam je wszystkie wypisać tutaj:

Krystyny ulubione to:

So Dead o śmierci i obrzędach z nią związanych:

Homo Sapiens – ważni goście i ważne tematy ze środowiska LGBTQ+

Laverne Cox – jeżeli oglądałeś/aś Orange is the New Black, to zapewne postać Laverne jest Ci znana. Bardzo ciekawi goście i motywująca tematyka.

Tig and Cheryl – opowiadają w przezabawny sposób o dokumentach, które oglądały.

i z kategorii Krystyny, nasz wspólny ulubiony podcast to: Sorry He Sucks, tego trzeba po prostu posłuchać, dowiesz się wiele rzeczy na temat sławnych ludzi.

Moje ulubione, a raczej te łączące się z różnym nastrojem to:

Lex Friedman podcast

Marciń Iwuć Finanse bardzo osobiste

Okuniewska

Sam Harris – https://www.samharris.org/podcasts/making-sense-episodes

Call Newport o samorozwoju i głębokiej pracy

80000 hours, o efektywnym altruizmie, pomaganiu, samorozwoju i wszystkim, co dla mnie ważne

Jest ich oczywiście więcej, ale może kiedyś jeszcze o nich opowiemy. Chciałam jeszcze dodać na koniec, że to, że staramy się nie myśleć o wojnie, nie znaczy, że nas nie interesuje, że nie czujemy jej okrucieństwa, wręcz przeciwnie, dlatego uciekamy myślami gdzieś na bok.

Agnieszka
Agnieszka

W wolnych chwilach rozmyślam jak zmienić świat na lepszy, poszukując magii człowieczeństwa. Uwielbiam czytać książki i prowadzić działania na rzecz zwierząt. Nie potrafię zupełnie pisać o sobie, wolę o innych.

Artykuły: 272

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.