Przy kawie i herbacie #11.

Ostatnio więcej czytam, niż piszę (raczej blogi). Każdy chyba ma trudny okres, brak słońca dobija. Kurkuma to za mało. Dziś poległam totalnie, organizm walczy ze mną. Zawsze myślę, że napiszę wam coś dobrego, ale jak? Jedno jest pewne, zawsze się staram.

Zacznijmy od ogółu. Czy Wy też macie już dość oglądania działań naszego rządu? Przyznaję, odpuściłam, bo żołądek nie wyrabia z nerwów, ale jak zwykle przechodzą bokiem jakieś dziwne ustawy, można, chociaż spróbować je zatrzymać, linki poniżej.

Nie zamykajcie nam ust. Akcja Demokracja.

Chcą nam zamknąć usta, zabronić wychodzić na ulice. Tak, demonstracje takie, jak czarny protest pokazywane były przez media na całym świecie, widać, że nie spodobało się to naszym władzom i chcą wprowadzić ustawę, która będzie dawała pierwszeństwo akcjom rządowym oraz kościelnym. Nie podoba Ci się to? Możesz podpisać petycję. tu.

Priorytet dostaną też demonstracje cykliczne takie jak Marsz Niepodległości czy miesięcznice smoleńskie. Ustawa ograniczy także prawo do organizowania kontrdemonstracji, nawet małych i w pełni pokojowych. Akcja Demokracja

Antybiotyki, które nie leczą.

To kolejny problem, który poruszany był w wielu moich wpisach. Antybiotyki podawane zwierzętom, często także zdrowym przenikają do mięsa, a nawet mleka. Nasze organizmy stają się na nie odporne, co za tym idzie, leczenie poważnego przeziębienia może już się nie udać.

Wyobraź sobie sytuację, w której idziesz do szpitala, a tam okazuje się, że nie ma sensu podawać antybiotyku, ponieważ i tak nie zadziała. Bakterie, które cię zaatakowały, są już odporne na wszystkie leki. CIWF Polska.

Więcej poczytacie tu. Tam również petycja do podpisania.

To nie Twoje futro!

Brutalna prawda o fermie norek w końcu wyszła na jaw. Nie, nie pokaże wam wideo. Sama też go nie zobaczyłam. Niemniej jest to świetna i odważna akcja przeprowadzona przez jednego z wolontariuszy Otwartych Klatek. Szymon postanowił zatrudnić się na jednej z ferm, by sfilmować prawdziwe warunki panujące w takich miejscach. Myślę, że jest to nie do opisania. Chętnych zgłębienia tematu zapraszam na stronę Otwarte Klatki, tu. Plus petycja, tu.

To co? Jesteście gotowi już przejść na weganizm i zacząć żyć odpowiedzialnie? Jeżeli zastanawiasz się nad tym sposobem życia, a nie wiesz jak się za wszystko zabrać polecam Ci wpis fundacji Czarna Owca Pana Kota.

12 rad jak przejść z wegetarianizmu na weganizm. Tekst Aśka Wydrych.

I na koniec coś jeszcze bardziej smutnego.

Posiłki w szpitalach.

Ten temat wśród wegan jest jednym z najczęściej poruszanych, bo ilu z nich doświadczyło pełnowartościowego posiłku wegańskiego podczas leczenia? Wiem, że istnieje taki szpital w Warszawie, wiem, też jak ludzie uwielbiają oszukiwać wegan, a jak już zapytasz o gluten, to jesteś skreślony na zawsze. Nie wiem, dlaczego kucharze, cateringi, które do tej pory gotowały tylko potrawy mięsne, nie chcą spróbować czegoś nowego? Czy to jest jakaś ujma? Wielu woli oszukać, wykombinować tak jak to przedstawił raport Sanepidu przeprowadzony w 284 szpitalach w Polsce. Poczytajcie sami, tu.

Ps. do wiosny już bliżej niż dalej. Nie poddawajmy się melancholii, bo sama o niej czytać już nie mogę:)

fot: Unsplash.com

Agnieszka
Agnieszka

W wolnych chwilach rozmyślam jak zmienić świat na lepszy, poszukując magii człowieczeństwa. Uwielbiam czytać książki i prowadzić działania na rzecz zwierząt. Nie potrafię zupełnie pisać o sobie, wolę o innych.

Artykuły: 272

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.