Przy kawie lub herbacie #1

Postanowiłam dzielić się z wami tym, co ciekawego (oczywiście to względne) znajduję w internecie. Niewiele mam czasu, ale są blogi, które regularnie odwiedzam. Są też takie, na które trafiam przypadkiem i zostaję. Zobaczcie sami, w sam raz na przeglądanie przy kawie lub herbacie. Być może powstanie seria środowa o tym właśnie tytule.

Wpisy

O zwierzętach wykorzystywanych w sztuce i dla rozrywki. Znam doskonale fakty, pisałam kiedyś pracę licencjacką w tym temacie.

HakierkaPrzegrywasz, kiedy ja wygrywam? Kto nie marzył o tym, by zostać kimś innym, niż dziś jest? Jak oceniamy się po latach? Amanda jak zwykle podchodzi do tematu konkretnie.

Podobnie temat ugryzła Mortycja we wpisie: Weź się wreszcie w garść. W każdym z tych wpisów znalazłam, odrobinę siebie. Mimo iż czasami odczytuję je jako infantylne, to komu nie zdarzyło się leczyć serialami, a może dobijać? Kto nie miał chwil bezsilności i bólu istnienia? Jak marnujemy swój czas?

Wakacje na wsi. Post na blogu Inne życie. Pozwala nam na chwilę uciec od rzeczywistości, zabiegania, zgiełku i hałasu, a piękne zdjęcia tylko podsycają atmosferę. Lubię do nich wpadać, bo na tym blogu odpoczywam i czytam o wielu swoich marzeniach.

Jak żyć? Nie dam wam przepisu, ale dam wam jeden link.

Nie jest to blog, a oficjalna strona. Wiecie, co mnie wkurza najbardziej w lecie? To, że w mojej dzielnicy naliczam około 10 lodówek, pralek i kuchenek w miesiącu, pozostawionych pod śmietnikiem. Jest na to sposób i to za darmo! Dzwonicie, piszecie maila, panowie przyjeżdżają i wynoszą z domu starą pralkę albo lodówkę. Telewizory, żarówki, itp. Błagam korzystajcie z tego bo to dobre, tu(klik)

Książki:

Ja mam je w wersji papierowej, ale tu można pobrać za darmo w wersji elektronicznej. Fundacja Czarna Owca Pana Kotatu. O zwierzętach, ich prawach, aktywizmie i zwykłych ludziach, którzy pomagają. Dużo przydatnej wiedzy, o tym jak to działa w Polsce i jak działało kiedyś.

Na dziś tyle. Kosztujcie, pytajcie, czytajcie. Warto.

Agnieszka
Agnieszka

W wolnych chwilach rozmyślam jak zmienić świat na lepszy, poszukując magii człowieczeństwa. Uwielbiam czytać książki i prowadzić działania na rzecz zwierząt. Nie potrafię zupełnie pisać o sobie, wolę o innych.

Artykuły: 272

2 komentarze

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.